WIMI-X Sp. z o.o.

Witamy na naszej stronie

Firma Wimi-X Sp. z o.o. świadczy usług w krajowym transporcie drogowym, w zakresie przewozów częściowych LTL. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

WIMI-X Sp. z o.o.ul. Bałtowska 60 27-350 Sienno
NIP 5090066300 REGON 146172044

oddział Pruszków
ul. Lipowa 49
05-800 Pruszków


Firma WIMI-X Sp. z o.o. powstała na fundamencie doświadczenia kadry pracowniczej w krajowym transporcie drogowym. Rynek usług transportowych cechuje duża konkurencyjność, przewagę nad konkurentami buduje się na podstawie jednego, podstawowego kryterium, jakim jest cena. Takie podejście prowadzi jednak w ślepą uliczkę, dlatego część firm szuka innych rozwiązań. Naszym pomysłem na prowadzenie działalności w branży transportowej była specjalizacja w określonym zakresie usług – transporcie częściowym, zwanym też niecałopojazdowym lub LTL na terenie Polski. Wykorzystujemy doświadczenia nabyte przez spedytorów i kierowców przez lata pracy w transporcie, aby zaoferować klientom fachową obsługę w zakresie transportu towarów autami o ładowności do 9 ton, długości do 8m i kubaturze do 45m3 (tzw. „solówki”).

GŁÓWNE ZALETY TRANSPORTU CZĘŚCIOWEGO – w porównaniu z transportem całopojazdowym:

- auta są wyposażone w windy samochodowe i wózki paletowe, co umożliwia załadowywanie i rozładowywanie przesyłek paletowych bez konieczności posiadania rampy rozładunkowej lub wózka widłowego w miejscu nadania/odbioru przesyłki.

- mniejsze gabaryty auta pozwalają na wjazd w ulice lub na posesje niedostępne dla standardowych naczep, dzięki czemu „solówki” mogą realizować więcej dostaw w ciągu dnia.

- wiele ograniczeń tonażowych oraz nacisków na oś na polskich drogach nie obejmuje aut typu solo. W praktyce oznacza to większą dostępność dróg, po których może odbywać się transport częściowy, co prowadzi do skrócenia tras, przyspieszenia czasu dostaw oraz redukcji kosztów.

- redukcja stanów magazynowych jest jednym z głównych trendów we współczesnej logistyce. Klienci wymagają dostaw mniejszych partii produktów w krótszych odstępach czasowych – obniża to koszty magazynowania, podnosząc zarazem koszty transportu. Wykorzystanie mniejszych aut pozwala na redukcję tych kosztów przy jednoczesnym wzroście efektywności – „solówki” są lepiej przystosowane do zadań dystrybucyjnych.